Dil Seçimi TR EN
İletişim Hattı +90 (264) 418 84 85
Haberler

ATSO MECLİSİNDE DEMOKRASİ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ

  • 15.07.2017
  • akyazitso

ATSO MECLİSİNDE DEMOKRASİ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ

Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası Meclis toplantısını yaptı. Toplantıya Akyazı Ticaret Borsası’nın Yönetim Kurulu da iştirak etti. Toplantının ana gündem maddesi 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla 13 Temmuz 2017 Perşembe günü saat 11.00 de, TOBB ve aynı anda 81 ilde ortak yapılan basın bildirisinin Meclis ve Yönetim Kurulu üyelerine okunmasıydı.

 

Ortak bildiriyi Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Z.Şinasi Bayraktar okudu. Başkan Bayraktarın okuduğu bildiri;

 

 

15 TEMMUZ’U ASLA UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ

“GÜCÜMÜZ MİLLİ İRADE, HEDEF BÜYÜK TÜRKİYE”

 

15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizin maruz kaldığı hain darbe girişimine karşı birlikte karşı koymuş, devletin ve milletin varlık mücadelesinin içinde yer almış, Türkiye’nin üreticileri, esnafları, çiftçileri, müteşebbisleri ve çalışanlarının temsilcisi olan, Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi Türkiye Kanadı üyeleri; HAK-İŞ, MEMUR-SEN, T. KAMU-SEN, TISK, TOBB, TÜRK-ÎŞ, TESK ve TZOB Başkanları Ankara’da bir araya gelerek 13 Temmuz Perşembe günü saat 11,00 de ortak bir basın toplantısı düzenledi.

 

Tarihimizin en zor günlerinden biri olan 15 Temmuz’un yıldönümüne giriyoruz. Bir hafta boyunca, farklı etkinliklerle, hazırladığımız afişlerle Türkiye genelinde olduğu gibi ilçemizde de 15 Temmuz ruhunu canlı tutacağız. 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız.

 

15 Temmuz’un Türkiye için bir milat olduğuna inanıyoruz.

Çünkü bu alçak saldırı, darbenin ötesinde bir işgal girişimiydi.

15 Temmuz, İstiklal Harbinden bu yana ülkemizin karşılaştığı en büyük tehlikeydi. O gece Fetullahçı terör örgütü,“devleti” ele geçirmeye,milleti tahakküm altına almaya kalkıştı.

Darbe girişiminin asıl amacı; ülkemizi tarihimizde görülmemiş bir kaosasürüklemek, kardeş kavgası başlatmak veTürkiye’yi iç savaş ortamına sokmaktı. Darbe teşebbüsünün nihai amacı; Türkiye Cumhuriyetini bir daha ayağa kalkamayacak duruma düşürmekti.

 

Allah’a şükürler olsun Milletimiz, cesareti ve feraseti ile bu belayı, bu fitneyi durdurdu.

Milletimiz demokrasimize ve özgürlüğümüze kasteden bu saldırı karşısında dik durdu, canı pahasına değerlerini savundu.

Bu masadaki kuruluşlarının tamamı da, ilk andan itibaren, devletimizin ve milletimizin yanında yer aldı.

Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Gazi Meclisimiz, Başbakanımız, siyasi partilerimiz, milletimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve medyamızın kararlı duruşuyla bir destan yazdık.

Haince planlanmış darbe girişiminisavuşturan milletimizin önünde saygıyla eğiliyoruz.

 

15 Temmuz’da Türkiye, en zor demokrasi sınavını büyük başarıyla vermiştir.

Demokrasimizin, hiçbir kaba kuvvete teslim olmayacak kadar güçlü olduğunu herkese gösterdik. Milletimiz darbeye karşı durarak şunu açık şekilde ilan etmiştir.“Türkiye Cumhuriyeti devletini Milletin iradesi dışında hiçbir güç yönetemez.” Bu, dünyaya örnek olacak bir tavırdır.

Elbette bunun için büyük bir bedel ödedik. Darbe girişimine karşı verdiğimiz bu mücadelede, 250 vatandaşımız şehit oldu. 2301 vatandaşımız gazi oldu. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Gazilerimizi şükranla anıyoruz. Milletimiz onları daima minnetle ve rahmetle anacaktır. Dünyada çok az millet bu bedeli ödeyebilir.

Siyasi görüşü fark etmeksizin Türkiye’nin geleceğine sahip çıkan 15

Temmuz ruhu demokrasinin sigortasıdır.

 

Bir daha böyle hain girişimlerin yaşanmaması için FETÖ ile mücadele her alanda etkin ve kararlı şekilde sürdürülmelidir.

Yargı kurumları, darbecilere ve onların destekçilerine hak ettikleri en ağır cezayı vermeli, milletimizin vicdanını rahatlatmalıdır.

 

Değerli Yönetim ve Meclis üyeleri,

En az 15 Temmuz kadar, darbe girişiminden sonrası da, ülkemiz açısından zorlu bir süreç oldu. Darbe girişimi sonrası toplum büyük bir travma yaşadı. FETÖ, yalan haberlerle yurt dışında ülkemiz aleyhine karalama kampanyaları yürüttü. Ekonomimiz de bu saldırıdan olumsuz etkilendi. Allah’a şükür, birlik ve beraberliğimiz sayesinde bunların hepsini de kısa sürede atlattık. Hükümetimizin bizlerle istişare içinde aldığı önlem ve yaptığı reformlarla hızla toparlandık. Daha darbe girişiminin üzerinden bir yıl geçmeden ekonomide yüzde 5’lik büyümeyi yakaladık. İstihdam rekorları kırdık. Bu yılın ilk altı ayında tam 1 milyon 200 bin insanımıza yeni istihdam sağladık. İhracatımızı rekor düzeyde arttırmaya başladık.

Yabancı yatırımcıların güvenini yeniden kazandık.

 

Çok açık ifade ediyoruz ki, Türkiye dünyanın en zor stres testinden başarı ile çıkmıştır.

Emin olun bizim son bir yılda yaşadıklarımızı başka bir ülke yaşasaydı bir daha ayağa kalkamazdı. Ama biz dimdik ayaktayız. Böyle bir coğrafyada, en zor koşullar altında hiç kimsenin yapamayacağını yaptık. Ama rehavete kapılmayacağız. Yapacak daha çok işimiz, büyük hedeflerimiz var.

 

15 Temmuz sonrası toparlanma sürecini tamamladık.

Şimdi yeni bir atılım sürecini başlatmamız gerekiyor.Ayağımızdaki prangayı çözdük, şimdi koşma zamanı.Büyümede, istihdamda, ihracatta yeni rekorlar kırmalıyız.Vatandaşlarımızın refah seviyesini daha da arttırmalı, demokratik kazanımlarımızı güçlendirerek ileriye taşımalıyız.Bütün bunlar için ortak akılla ve istişare içinde, yeni bir reform süreci başlatmalıyız.

 

Buradan yurt dışındaki dostlarımıza da sesleniyoruz.

Aldığı yaraları saran milletimiz, bu büyük demokrasi sınavının birinci yılında bütün dostlarını yanında görmeyi arzulamaktadır. Dostlarımızı iftira kampanyalarına değil, gerçeklere kulak vermeye, buna göre tavır almaya davet ediyoruz. FETÖ ile mücadelede dost ve müttefik devletlerin de desteklerini bekliyoruz.Kaynağı ne olursa olsun darbe ve terör bir insanlık suçudur. Ancak birlikte çalışırsak daha iyi bir gelecek inşa edebiliriz.

 

Bizler ülkemiz ve milletimiz için şimdi daha büyük bir azimle çalışacak ve Türkiye’yi büyük hedeflerine taşıyacağız.

Üzerine basarak bir kez daha ifade ediyoruz: Türkiye’nin sivil toplumu olarak, 15 Temmuz’u asla unutmayacağız, unutturmayacağız.

Ülkemizin geleceğini inşa ederken yaşadıklarımızdan aldığımız dersler bize ışık olacak.Biz bu ülkenin geleceğinden umutluyuz. Gücümüz milli irade, hedefimiz büyük Türkiye. Hepinizi saygıyla selamlıyoruz,

 

Başkan Bayraktar’ın basın bildirisini okumasının ardından, Akyazı Ticaret Borsası Başkanı A.Şener Bayraktar söz aldı.  15 Temmuz ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak “15 Temmuz gecesi yaşanan hain girişimin amacı ülkeyi kaosa sürüklemek, kardeş kavgası çıkarmak ve ülkemizi geri dönülmeyecek bir savaşa sürüklemekti. Ama halkımız, hukuk içinde kalarak mazlumluğunu muhafaza ederek verdiği büyük mücadele ile Türkiye’yi aydınlık bir geleceğe çıkardı. Bizim milletimiz üzerine bombalar yağarken silahlar doğrultulmuşken tüm mazlumluğu ile vatanını savundu, şehitlerimiz gazilerimiz oldu. 15 Temmuz Demokrasi Milli Birlik ve Beraberlik günümüz kutlu olsun. Coşkuyla kutlanmalı, unutturmamalıyız gelecek nesillere de. Bu kutlamalarda hukuk dışına çıkmadan hak ettiği şekilde yapılmasına da özen göstermeliyiz. 15 Temmuz 2016 gecesi milletimizin gösterdiği sağduyulu duruşu kutlamalarımızda da sağduyulu şekilde göstermeliyiz.” dedi.

 

Basın bildirisinin okunduktan sonra, meclis üyelerinin günün anlam ve mahiyetini belirtir konuşmalarla sonbuldu. ATSO aylık meclis toplantısı odanın işleyişyile ilgili yapılan ve alınan kararlardan sonra son buldu.

 

 

  • ATSO MECLİSİNDE DEMOKRASİ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ
  • ATSO MECLİSİNDE DEMOKRASİ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ
  • ATSO MECLİSİNDE DEMOKRASİ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ
  • ATSO MECLİSİNDE DEMOKRASİ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ
  • ATSO MECLİSİNDE DEMOKRASİ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ
  • ATSO MECLİSİNDE DEMOKRASİ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ
  • ATSO MECLİSİNDE DEMOKRASİ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ

Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç