Dil Seçimi TR EN
İletişim Hattı +90 (264) 418 84 85
Haberler

ATSO BAŞKANI BAYRAKTAR TOBB EKONOMİ ŞURASINA KATILDI

  • 01.07.2022
  • akyazitso

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ekonomi Şurası, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ev sahipliğinde; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ticaret Bakanı Mehmet Muş ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in katılımıyla Ankara’da gerçekleştirildi. İş dünyası temsilcilerinin sorun ve taleplerini hükümete aktardığı şuraya Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Z.Şinasi Bayraktar, “TOBB Başkanımız M. Rıfat Hisarcıklıoğlu ev sahipliğinde oldukça faydalı bir toplantı gerçekleştirdik. Üyelerimizin sorun ve taleplerini Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası olarak güçlü bir sesle bakanlarımıza ilettik. Şuranın üyelerimizin sorunlarına çözüm üretme noktasındaki gayretlerimize büyük katkı sunacağını düşünüyorum.” diye konuştu.

Şura, Ankara’daki TOBB İkiz Kuleler Toplantı Salonu’nda 29 Haziran 2022 tarihinde gerçekleştirildi. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, programın açılışında yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla başlatılan ekonomi şuralarının, kamu ile özel sektörü bir araya getirdiği, sıkıntıların ve önerilerin doğrudan icra makamına iletildiği çok önemli bir platform olduğunu belirtti. Dile getirilen pek çok meselenin, katılımcılar sayesinde çözüme kavuşmasının çok değerli ve memnuniyet verici olduğunu dile getiren Hisarcıklıoğlu, yetkililerin ihtiyaç duydukları her an yanlarında ve sorunların çözümünde destek olduklarını ifade etti. Hisarcıklıoğlu, toplantıda dile getirilen konuların, ülke genelindeki oda ve borsa başkanlarının üyeleriyle istişare ederek belirlendiğini aktararak, şunları kaydetti:

"Biz de bunları bakanlıklara göre tasnif ettik ve sizlere de iletiyoruz. Elbette bizler için en önemlisi, bugünkü gibi, devletimizi yanımızda görmek. Bu noktada son olarak şunu da vurgulamak isterim. Mevzuata ilişkin yapılacak reformlarda, eskiden olduğu gibi, kamu-özel sektör diyalog mekanizmalarının kurulması çok faydalı olacaktır. Zira hazırlanan kanun tekliflerinde, özel sektörün görüşünün zamanında alınmaması, sahada pek çok sıkıntıya neden oluyor. Biz koşmaya, çalışmaya, üretmeye hazırız."

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ise konuşmasında, salgın döneminde iş insanlarının her birinin yerlileşmenin avantajlarını görerek zorlukları fırsata çevirecek potansiyele sahip olduğunu belirterek, “Sizleri ara malında yerlileştirme ve millileştirme hamlesine destek vermeye, üretimde yerli girdinin öncüleri olmaya davet ediyorum” dedi.

Kamu-özel sektör diyalog mekanizmalarının kurulmasını da hedefleyen şurada konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye’nin Covid-19 salgını döneminde gücünü artıran az sayıda ülkeden birisi olduğunu dile getirdi. Oktay, pandemi sürecinde toplumun sağlığını korumak için her türlü tedbiri almalarının yanı sıra vatandaşların aşını, işini, sermayesini korumasını sağlamak için tüm imkânları sefer ettiklerine dikkati çekerek, “Bunu da en iyi TOBB ailesi yani ekonominin kalbindeki babayiğitler; sizler bilirsiniz” dedi.

  • ATSO BAŞKANI BAYRAKTAR TOBB EKONOMİ ŞURASINA KATILDI
  • ATSO BAŞKANI BAYRAKTAR TOBB EKONOMİ ŞURASINA KATILDI
  • ATSO BAŞKANI BAYRAKTAR TOBB EKONOMİ ŞURASINA KATILDI
  • ATSO BAŞKANI BAYRAKTAR TOBB EKONOMİ ŞURASINA KATILDI

Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç