Dil Seçimi TR EN
İletişim Hattı +90 (264) 418 84 85
Haberler

AKYAZI TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANI BAYRAKTAR'DAN AKYAZI GIDA OSB’YE YATIRIM ÇAĞRISI

  • 11.07.2023
  • akyazitso

Akyazı Gıda   OSB’nin Sakarya  ve  bölgedeki yatırımcılar için önemli imkanlar sunacağını  ifade eden Akyazı Ticaret ve  Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Z.Şinasi  Bayraktar yapılacak yatırımlarla bölgenin sanayide, ihracatta ve tarımda daha da güçleneceğini ve istihdamın büyük oranda artacağını söyledi.

Başkan Bayraktar ; Akyazı Gıda OSB kuruluşunu gerçekleştireceğimiz bu  süre zarfında iş birliği içinde olduğumuz Akyazı Belediyesi, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ve ilgili kurumlar ile istişare toplantıları yaparak süreci hızlandırdık. Her bir kuruma iş birliği içinde olmaları münasebeti ile teşekkür ederim ifadelerinde bulundu.

OSB’nin konumu nedeniyle de iş dünyası için adeta bir cazibe merkezi olduğunu kaydeden Bayraktar, “İlk etapta 2500 dönüm arsa tahsisine başladığımız Akyazı Gıda  OSB sayesinde sektörel ve bölgesel çeşitliliğimizin artacağına inanıyorum. Özellikle Karasu Limanı’na olan yakınlığı ve metropollere olan yakınlığı münasebeti ile yatırımcılarımıza birçok önemli ulaşım ve lojistik avantajı sunuyor. OSB’nin inşa süreci tamamlandığında ve tamamı ile faaliyete başladığında ülkemizde ve bölgemizdeki  ilk ve  önemli Gıda OSB’lerinden biri olacak ve hem şehrimizin hem de bölgemizin tarımdaki üretim kapasitesini çok daha güçlendirecek. Yapacağımız çalışmalar ve girişimlerle Akyazı Gıda  OSB’de sanayimizi hava kirliliğinden uzak, modern teknoloji ile buluşturarak tüm sektörlere yeni bir soluk getirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Akyazı Gıda Organize Sanayi Bölgesi’nin yapısı, başlanan arsa tahsis işlemleri ve OSB’nin önemini artıran unsurlar hakkında da bilgi veren  Bayraktar OSB’de arsa tahsisi yapılan 1. etap alanın yaklaşık 2500 dönüm olduğunu kaydeden Bayraktar, henüz parselasyonu yapılmayan bir alanın da gerek görülmesi halinde  gelecek parsel taleplerine göre değerlendirileceğini ifade etti.

Akyazı Gıda  Organize Sanayi Bölgesi’nin yaklaşık 25 bin kişiye istihdam sağlayacağına dikkati çeken Bayraktar, “Akyazı OSB, bölgemizde kurulacak olan  ilk  Gıda Organize Sanayi Bölgesi olacaktır. OSB genişleme sahası ile birlikte büyütülme imkanına sahiptir. Bu noktada büyük önem taşıyan bir başka konu da OSB’nin ulaşımda sunduğu avantajlardır.

Akyazı Gıda  OSB, Kuzey Marmara Otoyolunun dibinde  olması ve Karasu Limanına olan yakınlığı ile adeta biz cazibe merkezidir.

Bu vesile ile İlçemize ve bölgemize yatırımda bulunmak isteyen girişimcilerimizi bekliyor Akyazı Ticaret Ve Sanayi Odası olarak her zaman yatırımcıya yardımcı olacağımızı  ifade ederiz’’ dedi.  

Ön talep formunu doldurduktan sonra akyazitso@tobb.org.tr adresine pdf yada word formatında gönderip 0264 418 84 85 numaralı telefona bilgi verebilir yada gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

  • AKYAZI TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANI BAYRAKTAR'DAN AKYAZI GIDA OSB’YE YATIRIM ÇAĞRISI

Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç