Dil Seçimi TR EN
İletişim Hattı +90 (264) 418 84 85
Haberler

ATSO tarafından İPARD Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

 • 07.03.2024
 • akyazitso

 

Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası ile Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) iş birliğinde IPARD Programı bilgilendirme toplantısı Akyazı Ticaret Borsası’nda gerçekleştirildi.

ATSO Üyeleri ve girişimcilerin katılımı ile TKDK Sakarya İrtibat Ofisi Yetkililerinin sunumlarıyla gerçekleşen toplantıda katılımcılara programın amacı, destek ve teşvik oranları, desteklerden yararlanma şartları gibi birçok konuda ayrıntılı bilgiler paylaşıldı.

Yetkililer toplantıda şunları dile getirdi: “Tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi için en önemli destek olan IPARD programının kapsamı 42 ilden 81 ilimize yayıldı.  42 ilde alınan tecrübeler 81 ili kapsayacak yeni destek programlarına ön ayak oldu temel oldu. Programda özellikle hayvan refahına dikkat ediliyor. İfadelerinde bulundular. Tarımsal işletmelerin fiziki varlıklarına yönelik yatırımlar, tarım ve balıkçılık ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması ile ilgili fiziki varlıklara yönelik yatırımlar, çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve iş geliştirme sektörlerinde yatırımcılara destek verilmektedir. Belirtilen sektörler ile ilgili tarım ve kırsal kalkınmayı destekleme kurumu %50 ile %75 arasında hibe desteği sağlamaktadır.

IPARD programı çerçevesinde bölgemizde alınan proje başvuruları ile projeye dayalı olarak kurulacak işletmelere ait kredi taleplerini inceleyerek, uygun olanların gerekli projeleri hazırlanarak ödemeleri gerçekleştirilmektedir.

 ATSO Başkanı Bayraktar sunumun ardından; “İlimizdeki sanayi, tarım ve hayvancılık faaliyetlerini çok önemsiyoruz. Bu alanda önemli hibe destekleri sunan TDK’nin çalışmalarıyla ilgili bilgiler aldık. Buradaki hibe desteklerin maksimum düzeyde yararlanmak için kaymakamlarımız ve ilgili kurumlarımız; başta tanıtım ve proje hazırlama faaliyeti olmak üzere üzerlerine düşen görevleri eksiksiz yerine getirmelidir. Zirai faaliyetler konusunda zengin olan ilimizin bize sunduğu tarım ve hayvancılık çeşitliliğinden yaralanmayı ve bölgemiz için verimliliği artırmayı istiyoruz. Eşsiz doğamızla var olan potansiyelimizi maksimum seviyede kullanmayı hedefliyoruz. Bunun için gerekli çalışmaları zaman kaybetmeden başlatmamız gerekmektedir" dedi.

 

 • ATSO tarafından İPARD Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi.
 • ATSO tarafından İPARD Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi.
 • ATSO tarafından İPARD Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi.
 • ATSO tarafından İPARD Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi.
 • ATSO tarafından İPARD Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç