Dil Seçimi TR EN
İletişim Hattı +90 (264) 418 84 85
Haberler

ATSO BAŞKANI BAYRAKTAR’DAN 12 MART İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA GÜNÜ MESAJI

  • 12.03.2024
  • akyazitso

 

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Bayraktar; İstiklal Marşı’nın Türk milletinin inancının, yenilmez azminin ve vicdanının ortak sesi olduğuna vurgu yapan mesajında şu ifadelere yer verdi;

Milli Mücadelenin en çetin döneminde, milletimizin yeniden dirilişini, şahlanışını en güzel şekilde ifade eden ve ölümsüzleştiren İstiklal Marşımız Türk milletinin inancının, yenilmez azminin ve vicdanının ortak sesidir.

Bu eşsiz mücadele vatan şairi Mehmet Akif’in yazdığı İstiklâl Marşı’nın mısralarıyla ölümsüzleştirilmiştir. İstiklâl Marşı milletimizin ezelden ebede giden yolculuğunu, ruh derinliğini, gönül yüceliğini, manevi değerlerini, milli kimliğini, vatan sevgisini en müstesna biçimde anlatmaktadır. 

İstiklal Marşımız bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu kutsal vatanın semalarında sonsuza kadar yankılanmaya devam edecektir.

Bizler, bugün bu topraklar üzerinde hür ve bağımsız olarak yaşıyor, büyük hedeflerimize doğru yürüyor isek, bunu İstiklâl Marşı’nı yazdıran ruha, canı pahasına bu toprakları vatan yapan ve koruyan ecdadımıza borçluyuz.

Bize ve genç nesillerimize düşen en temel vazife ise bu mücadeleyi daima diri tutmaktır.

Milletimizi meydana getiren bütün fertler olarak, bize armağan edilen bu eşsiz mısralardaki kardeşlik, birlik ve beraberlik ruhunu, bu duygu birliğini ilelebet muhafaza etmeliyiz.

Bu vesileyle aziz milletimize her zaman moral ve güç kaynağı olan İstiklal Marşı’mızın kabulünün 103. yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmet, şükran ve minnetle anıyorum.”

 

  •  ATSO BAŞKANI BAYRAKTAR’DAN 12 MART İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA GÜNÜ MESAJI

Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç