Dil Seçimi TR EN
İletişim Hattı +90 (264) 418 84 85
Haberler

ODALARDAN TEK SES YÜKSELDİ HERŞEY AKYAZI İÇİN

  • 10.04.2015
  • akyazitso

 

ODALARDAN TEK SES YÜKSELDİ HERŞEY AKYAZI İÇİN

Akyazı’da bir taraftan Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası ve Ziraat Odası gibi önemli Odalar faaliyetlerini başarıyla sürdürürken, diğer taraftan da Sakarya Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliğine (SESOB)bağlı 8 Oda da faaliyetlerini aynı başarıyla sürdürüyorlar.

İLK KEZ BİR ARAYA GELDİLER

Belediye başkanı Hasan Akcan ile birlikte SESOB’a bağlı olan Oda başkanlarının da iştirak ettiği toplantı ATSO salonunda yapıldı ve Ticaret ve Sanayi Odası bu toplantıya ev sahipliği yaptı. İlk kez gerçekleşen bu önemli toplantıya mazeret beyan eden Şoförler Odası Başkanı Hikmet Özgür ile Gıda Maddeleri Odası Başkanı Mustafa Demiralay’ın dışında kalan Bakkallar Odası Başkanı Hüseyin Kaliç, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Emin Üstün, Manifaturacılar Odası Başkanı İsmet Öztürk, Ağaç İşleri Odası Başkanı Turhan Gürel, Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Hayri Curoğlu ile Berberler Odası Başkanı Hasan Cengiz katıldı.

BAYRAKTAR AÇILIŞI YAPTI

ATSO Başkanı Şinasi Bayraktar, Akyazı’da Sivil Toplum Kuruluşları olarak ilk kez bir araya geliyoruz. Nasıl ki biz Tüccar ve Sanayicimizin sorunlarına çözüme kavuşturmak için canla başla çalışıyorsak, sizlerde Odalarınıza kayıtlı olan Esnaflarımızın sorunları ile ilgileniyorsunuz ve sorunların çözümü için canla başla çalışıyorsunuz. Akyazı hepimizin olduğuna göre sorunları çözmede ve hizmet almada da bir ve beraber olmalıyız ki, masaya yumruğumuzu vurduğumuzda sesimiz gür çıksın ve istediğimizi alabilelim. O nedenle sizlere çağrı yaptım ve bu toplantıyı düzenledim. Sizlerde çağrıma uyarak bu tarihi toplantıya katıldınız. Sizlere katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum ve bundan sonra en az ayda bir kez bir araya gelelim ve toplantıyla gelirken de temsil ettiğiniz Odaların sorunlarını bir rapor halinde getirirseniz bizde ATSO olarak bu raporları tek bir rapor haline getirip ilgili mercilere Belediye Başkanımızla birlikte verir ve takibini de sonuna kadar yaparız. Burada önemli olan konu Akyazı’mızın hak ettiği hizmetleri alabilmesi ve sorunlarının çözüme kavuşturulmasıdır dedi.

ATSO Başkanı Bayraktar, Oda olarak tüccar ve sanayiciler tarafından kendilerine iletilen sorunları ilgili makamlara zaman geçirmeden ilettiklerini, çözümü konusunda ilettikleri sorunları sıkı takip ettiklerini belirtti ve bundan sonra sizlerin sorunlarını da aynı ciddiyetle takip edeceğiz çünkü bizde sizlerde Akyazı için çalışıyoruz. Öyle bir ve beraber olmalıyız ki, bizi bu durumda görünler bizi kıskansınlar dedi.

HERŞEY AKYAZI İÇİN

Toplantıya katılan Oda başkanları Akyazı’nın önemli bir İlçe olduğunu belirterek, önemli bir İlçe olmamıza rağmen hizmet alımında biraz gerilerde kalıyoruz. Bu olumsuzluğu ortadan kaldırmak için her şey Akyazı için sloganı ile hepimiz el ele vermeli ve hak ettiğimiz hizmetleri almalıyız fikrinde birleştiler ve toplantıların bundan sonra en az ayda bir kez yapılması kararı aldılar.

Toplantıda konuşan Oda başkanları ilk toplantıya hazırlıksız geldiklerini söyleyerek, gelecek toplantılara mutlaka hazırlıklı geleceğiz ve sorunlarımızı da bir rapor halinde toplantıya sunacaklarını dile getirdiler.

BAŞKAN AKCAN’DA DESTEK İSTEDİ

Yapılan bu toplantı gerçekten çok önemli ve kıskanılacak kadar da önemli diye söze başlayan Belediye Başkanı Hasan Akcan, bir yılı geride bıraktıklarını, bu bir yıl içerisinde elle tutulur, gözle görülür ve çalışma gösteremediklerinin altını çizdi ve Allah izin verirse bundan sonra getireceğimiz hizmetler hepimizin gurur kaynağı olacaktır. Bundan adım kadar eminim. Bu birliğimizi ve beraberliğimizi asla bozmayalım, bozmak isteyenlere de fırsat vermeyelim dedi ve hem ATSO başkanından hem de toplantıya katılan diğer Oda başkanlarından kendisine destek vermelerini istedi. Bunu istememdeki asıl amaç Akyazı içindir. Çünkü hepimiz bu İlçede doğduk, bu İlçede yaşıyoruz ve üstlendiğimiz görevler nedeniyle de bu İlçemize hizmet etmek zorundayız. İşte bu nedenle sizlerden destek istiyorum diye konuşmasını tamamladı.

İLÇE BAŞKANI DA DAHİL EDİLECEK

Toplantıya ev sahipliği yapan ATSO Başkanı Şinasi Bayraktar, Belediye Başkanı Hasan Akcan ve toplantıya katılan Oda başkanları birlik ve beraberliklerinin uzun vadeli olması dileğinde bulundular ve iktidar partisinin İlçe başkanının da bundan sonra yapılacak olan toplantıya davet edilmesi ve katılımının sağlanması hususunda karar aldılar.

  • ODALARDAN TEK SES YÜKSELDİ HERŞEY AKYAZI İÇİN
  • ODALARDAN TEK SES YÜKSELDİ HERŞEY AKYAZI İÇİN
  • ODALARDAN TEK SES YÜKSELDİ HERŞEY AKYAZI İÇİN
  • ODALARDAN TEK SES YÜKSELDİ HERŞEY AKYAZI İÇİN
  • ODALARDAN TEK SES YÜKSELDİ HERŞEY AKYAZI İÇİN

Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç